Pomagamy w  każdej dolegliwości i bólu, będącym w naszym zakresie specjalizacji a w szczególności:

Bóle i dysfunkcje tułowia, kręgosłupa i bioder

Bóle kręgosłupa szyjnego(C), piersiowego(TH), lędźwiowo-krzyżowego(L/S), zespoły bólowe i dyskopatie (także w stanie ostrego bólu), przepuklina krążka międzykręgowego, ból krzyża, bóle pleców, ból korzonków, wypadnięty dysk, lumbago, rwa kulszowa, rwa ramienna i barkowa, ból na tle zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, bóle głowy, zawroty głowy pochodzenia kręgosłupowego, mrowienie i drętwienie palców ręki i stopy, stany po urazach i kontuzjach, bóle promieniujące do klatki piersiowej, neuralgia nerwów międzyżebrowych, bóle stawu biodrowego, bóle i blokady stawów krzyżowo-biodrowych, bóle promieniujące do pachwiny, ból mięśniowo-powięziowy, i inne bóle przeciążeniowo-urazowe.

Kończyny górnej

Zespół bolesnego barku, uszkodzenia ścięgien stożka rotatorów, bark zamrożony, bóle zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego, bóle zwyrodnieniowe stawu barkowego, bóle  łokcia i nadgarstka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenia i stany zapalne mięśni i ścięgien.

Kończyny dolnej

Bóle na tle zmian zwyrodnieniowych i urazowych, bóle stawu  kolanowego, urazy łąkotek i więzadeł kolana, uszkodzenia i stany zapalne więzadła rzepki, konflikt rzepkowo-udowy, boczne przyparcie rzepki, chondromalacia rzepki, kolano skoczka, kolano biegacza, bóle na tle zmian pasma biodrowo-piszczelowego, stany po urazach (skręcenia,złamania,zwichnięcia), naderwania, naciągnięcia mięśni, bóle przeciążeniowe stawów, uszkodzenie ścięgna Achillesa, skręcenia stawu skokowego, niestabilność stawu skokowego, ostroga piętowa, rozscięgno podeszwowe, bóle stopy niewiadomego pochodzenia.

Diagnostyka i Terapia w urazach sportowych i przeciążeniowych

Diagnostyka i Terapia Sportowa zajmuje się stanami pourazowymi i przeciążeniowymi, to także kompleksowe, interdyscyplinarne i jednocześnie indywidualne podejście do sportowca i każdej osoby aktywnej fizycznie.

Łączy w sobie wiedzę przede wszystkim z zakresu anatomii, fizjologii wysiłku, Terapii Manualnej, biomechaniki, oraz masażu.

W terapii sportowej i urazowej najważniejsza jest trafna diagnoza i odpowiednio dobrana terapia. Wszystko po to, by zawodnik wrócił w jak najkrótszym czasie do swojej aktywności, a kontuzja nie odnawiała się.

Jednym z celów jest również zapobieganie urazom i uszkodzeniom w trakcie aktywności fizycznej, zanim dojdzie do kontuzji.

Dzięki odpowiedniej terapii niwelujemy słabe punkty naszego organizmu, usprawniamy stare, nawracające urazy które często są spowodowane nieodpowiednim napięciem mięśni i złymi nawykami ruchowymi.

Oferuje pomoc przy takich kontuzjach jak:

Stany po złamaniach kończyn, wszelkiego rodzaju zwichnięcia i skręcenia stawów obwodowych, naderwania ścięgien i mięśni,
bóle związane z przeciążeniem układu ruchu,